Jag kĂ€mpar…
Ni borde kunna gissa vad som Àr pÄ gÄng, jag bloggar dÄligt alltsÄ Àr det ny design pÄ gÄng. Romantisk till 1000. och jag frÄngÄr mina principer och kör .png filer. Det betyder att alla IE 6.0 besökare kommer fÄ en rÀtt ful sida. Men ibland och pÄ sin egen sida borde man vÀl fÄ bygga precis som man vill och inte ta hÀnsyn till dem som inte har vett att uppgradera? Jo jag bestÀmmer mig för det.
Bjuder pĂ„ en tjuvkik som vanligt đ . Vad tror ni, ska jag fortsĂ€tta?

12 har sagt sitt
Jaaa, tycker jag absolut att du ska göra, ser himla fint ut och som du sa, romantiskt đ
Fast jag kÀnner att jag Àr inne i en sÄn period. Bara det att jag tÀnkt göra en ganska avancerad sida dÀr utseendet förÀndras nÀr man klickar runt. Vi fÄr se om jag lyckas innan jag tröttnar.
Ursnyggt! Du Àr fantastiskt duktig. Ja, vi har det vÀldigt lika. Idag Àr jag hemma pga olika orsaker. Ska sova mycket och lÀsa.
Jag blir duktigare och duktigare konstigt nog fast det var mÄnga Är sedan jag undervisade. Det Àr nog för att det Àr ett sÄ stort intresse.
Mmm vill ocksÄ sova och lÀsa, jag Àr dÄlig pÄ vintermörker. Tycker mörkret Àr sjukt jobbigt.
Kommer bli snyggt… förhoppningsvis i FF ocksĂ„! đ
JĂ€ttesnygg design! SĂ„ kul att du ocksĂ„ gillar att knacka kod och stirra pĂ„ dataskĂ€rmen lĂ€ngre Ă€n ”vanliga” mĂ€nniskor. I feel for you nĂ€r jag tĂ€nker pĂ„ dina stackars ögon samtidigt som jag delar glĂ€djen nĂ€r jag minns hur det kĂ€nns att sjösĂ€tta en fin ny layout. Good luck!
IE 6 Àr som vanligt pain in the ass men nu tycker jag verkligen att de som anvÀnder den fÄr ta och uppgradera. Ser fram emot att testa alla coola CSS 3 -effekter nÀsta gÄng jag designar om, men det dröjer ett tag.
Kramar!
IE 6 anvĂ€nds av 50%!!! av mina lĂ€sare, mĂ„ste vara alls om surfar pĂ„ arbetstid! đ
DÀr Àr ju datorerna ofta sÄ tighta att anvÀndarna inte kan uppdatera sjÀlva, idioti.
Ser fram emot din nÀsta design, Àn sÄ lÀnge har jag verkligen tyckt vÀldigt mycket om det du gjort.
Kram kram
http://www.su.se/pub/jsp/polopoly.jsp?d=7952
MĂ€ssan Ă€r ju sĂ„klart i Ălvsjö, men vi ska bo alldeles vid centralen. hotell Adlon, tror jag det hette… var det nu ligger. Har inte googlat pĂ„ det Ă€nnu.
Middag pĂ„ torsdagkvĂ€ll? đ
vad spÀnnande. den ser skitfin ut!
Ser vÀldigt fint ut! VÀntar med spÀnning!
SĂ„nt dĂ€r finns nog lite hĂ€’r och dĂ€r i Sverige men vi vanliga Svenssons mĂ€rker ju inte sĂ„nt!
För ca 2 veckor sen stod det ju i pressen att de hittat 2 mĂ€n i en utbrĂ€nd bil…minns du?
De hade ju tydligen legat i en baklucka sÄ det var vÀl nÄgon uppgörelse skulle jag tro!
Haha…nĂ€ inte alls. Men rimligtvist rĂ€tt centralt.. eller??? Hur lĂ„ngt frĂ„n centrum bor ni? Undra bara vad min kollega sĂ€ger om /nĂ€r jag lĂ€mnar henne ensam! Fast det Ă€r en redig kvinna. Hon fixar det nog.
Nu hĂ„ller vi bara tummarna att VI ska hĂ„lla oss friska .För gissa vilken hĂ€rlig sjuka som hĂ€rjar pĂ„ huset just nu??? BlÀÀÀÀÀÀ…..
VinterkrÀksjukan?! BlÀÀÀ!
jepp… sĂ„ det blir en stooooor cognac ikvĂ€ll
DĂ„ bor ju du centralt. haha⊠jag menar inte att det behöver vara gĂ„ngavstĂ„nd. Det gĂ„r ju liksom bra med Tunnelbana, pendel och bussâŠ
Förresten blev det en wirre… redan halv fem! đ
Kollade deras meny. SĂ„g ju smarrigt ut. Och det trots att jag redan var proppmĂ€tt…
Haha.. det var precis dom jag spanade in.
Den ser superfin ut! MÄste titta om du Àr klar, man ser ju inte sÄ mycket av den dÄ man loggar in hÀr via Bloglovin.
[…] jag delar passionen för att knacka kod och designa webbsidor. Jag har inte energi att slutföra min nya fina romantiska vintage_template. Ni vet den jag visade en liten glimt av för ett litet tag sedan nĂ€r juldesignen skulle ut. Jag […]