Läst hela natten sovit hela dagen

Läst hela natten sovit hela dagen

Midnight_sun_mswMidnight sun stod på läsmenyn… Slukade den och så var det morgon. Det är egentligen bara ett utkast men jag var tvungen att läsa det då det inte är säkert eller snarare rätt säkert att det inte blir någon egen bok :-( Om man får tro det hon skrivit på sin sida. Tycker därför det är trevligt att hon lagt ut PDFen själv. Det var som att läsa Twilight igen fast ur ett helt nytt perspektiv, samtidigt som man redan visste vilka händelser som var att vänta. Men istället för Bellas synvikel får man Edwards. Gillade det verkligen.

M tyckte att jag skulle hitta en stödgrupp för Anonyma Twilight Beroende och första steget är att erkänna sitt beroende. Jag svarade så klart Nej. Något tillfälligt besatt men det är allt.

Nåja jag läste ialla fall utkastet och vill som vanligt bara ha mer.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

5 Responses »

  1. Godmorgon. Jag försöker här komma igång med läsandet men det är svårt ibland.
    Visst kan jobb och omgivning påverka vårat mående. Väldigt mycket skulle jag vilja säga. Sedan är det ju upp till var och en att försöka värja sig.
    Känslan av glädje kan dock snabbt försvinna om du en morgon kommer till arbetet och det är negativ stämning så det går att skära i luften.

    Vilka otroligt fina julklappar du fick. Vad roligt.

    Kram till dig.

    Ja men då tycker jag du ska prova e-böcker. Jag lånade på biblioteket och lyssnade via datorn till en början. Ljudböcker är uppslukande. Ja om möjligt vill man ju välja miljöer med människor som man kan både ta och ge energi till på ett positivt sätt.
    Ja visst var de fina!!! Jag får alltid fina julklappar.

    Kram till dig med

  2. Hmmm.. jag har FORTFARANDE bara läst första delen. måste nog ta tag i det där. Och inte har jag sett nån film heller….Just nu läser jag bara Mari Ljungsted.. bok, efter bok.. just nu nummer fem.

    Andra delen är sämst… Sen tar det sig igen.

    Haha.. fast det här var telefonsupport till makens morbror som kan allt om ström/el och värme.

    Ja vi har åkt på en massa extra kostnader för att vi fått sitta i telefon med Comhem i flera timmar. De använder 077 nummer för sina kunder när det är något fel vilket är ett betalnummer. Jag anser ju att support borde ingå! alltså lokaltelefonnummer eller 020.
  3. Kors nummer 2 i taket, Cia läser IGEN!!!
    Hur ska detta sluta ;-)
    Gott Nytt År förresten…….bokår kanske!

    Ja som det ser ut just nu KAN jag INTE sluta!
    Gott Nytt du med!
  4. Jag har ju helt missat de där böckerna och tyckte att ”Twighlight” var bra, men blev inte besatt. Gruppen känner jag inget personligt behov av, men jag håller nog med M lite där – att du nog borde söka upp likasinnade. Det verkar ju finnas en hel del där ute.
    Och japp, det var lite för ”varm” valla i dag – jag ska inte skylla på spåren. :)
    Kram!

    Filmen blir man inte besatt av ;-) Tror jag klarar migbra utan likasinnade också ;-)
    Precis… Tro det eller ej men jag har tillbringat väldigt mycket tid i skidspår en gång i tiden.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>