Ja som ni vet så har jag lite problem med socker i laptopen och dessutom skulle jag behöva använda tiden på tunnelbanan till något vettigt. Blogga till exempel! Nu kan ni se till att det blir så genom att ni nominerar mig till RIX FM’s Blogg SM .För visst uppfyller jag alla deras kriterier (Se nedan)? Visserligen finns det några glappdagar men jag snittar 9 inlägg i veckan enligt Bloglovin (Fd bloggkoll) så även minst ett inlägg om dagen borde vara tillgodosett! och tja 18år var det ju länge sedan jag var även om jag inte fattar det själv alla gånger.
Vinnaren av Blogg SM
belönas med en laptop
från Acer och ett årsabonnemang på mobilt
bredband från Glocalnet.
Så ni hajar ju själva att ni skulle få ut mer nonsens från mig på det viset
Själv ska jag nog nominerar Candygirl för hon behöver verkligen detta i ”lilla gula huset” så att jag slipper få abstinens när hon inte är inne och hänger ut sig
Bloggen skall vara något av följande kriterier: smart, glad, folklig, annorlunda och spännande. Bloggen ska ha minst ett inlägg om dagen och ej anonym bloggare. Vinnaren måste ha fyllt 18 år.
Haha… ja det vore ju en perfekt vinst för mig…. Nominerar du mig får jag väl se till att bli riktigt duktig på blogga. Haha… Men ett inlägg per dag snittar jag ju – utan tvekan! Även när jag är i Lilla Gula Huset, verkar det ju som. Tack för det mobilbloggning (synd bara att jag inte får med bilder då jag mobilbloggar… hur blev det. Funkar MMS-bloggning nu?
Sen var det ju de andra kriterierna.. smart blogg! Nja…
Glad! Jepp.
Folklig.. det vete sjutton.
Och annorlunda och spännande är väl inte heller direkt förknippat med Candygirl.
Anonym är jag ju dock inte, så där blir det rättr!…
Och jag är DEFENITIVT 18 år.
Nä vi var inte nöjda med MMS-leverantören de hade för mycket störningar men ska föra vidare till M att du längtar lite