Hua är det klippt IGEN? Jag är toksnorig. Fast nu behöver jag i alla fall inte vara sjukskriven jag är ju ledig från jobbet. Bara det inte är granen eller pappas hyacinter som jag fick igår. För gran måste jag ha och julfina blommor hör också till. Nåja nu ska jag strax ut och leta julgransbelysning. Jo jag är lite sent ute men men.
Dec22
Krya på dig nu! Inte alls bra timing att bli förkyld nu. Jag vill ha bild på den klädda (och lysande) granen, så jag hoppas att du kommer iväg i dag.
Jag undrar om Saga varit och ätit på hyacinten vi hade, den såg konstig ut två dagar i rad. Sedan blev hon jättehängig… Kolla så att inte katterna tuggar i sig något av den. Vet du förresten om den är giftig för katter? Julsjärnor är farliga vad jag vet, men vet inte angående hyacinter.
Bild på granen klädd och med ljus är på väg.
jag misstänker hyasinterna i alla fall.. så antingen åker dom ut – eller så får du snyta dig ofta.
Hmmm även jag vakande imorse och kände….känner mig som att det är nå´t skit på gång, men herre guuu, inte nuu!
Har varit frisk hela hösten också känner jag mig så här nu
Krya på oss, nu ska här uträttas en del ärenden!