Härligt hemma

Härligt hemma

Jo nu har jag fotat mattan tillsammans med mina handdukar. (Köpte en till på vägen hem för att ha som träningshandduk. De nya fluffiga jag köpte igår tar alldeles för mycket plats i en träningsväska. Men den kommer inte att skämmas för sig när den hänger och torkar i badrummet med de andra ;-) mattan kommer från Etol design AB (De borde verkligen ta nya produktbilder för de här är så dassiga). Inte för att min bild är särskilt vackert frilagd men den visar i alla fall mer hur mattan ser ut!

handdukarochamatta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

12 Responses »

  1. ÅHHH… vad fluffig och härlig. Som sommar!

    Ja det är sommar jag tog in…eller vår. När björkaran spricker upp…
    Ohhh vad jag längtar nu.
  2. Åhh vilka ljuvligt våriga färger till badrummet,
    vilket lyft det säkerligen blir på ett enkelt sätt!
    Tänkte också försöka hitta på en rolig färg
    till vårat som i stort sätt är vitt med lite svart
    mosaik i duschen och på hyllan ovan handfatet!
    Snyggt Cia :-)

    Ja i badrummet kan man våga lite,
    textilier är så lätta att byta ut
  3. Njaa.. han får vänta lite på egen dator… Men han får gärna använda vår! :-)
    Jag sa att han kunde ju ringa och fråga om han fick vara ledig… men han ropade bara till svar: Det är roligare att skriva!

    Hehe jo du det går undan!
    Pedagogmamma där!
  4. Hej, jag har varigt inne och titta på din sida, Fina bilder och härliga färger gör att det blir roligt att titta på.

    Tack för de orden. Kul att du tycker om sidan.
    Du hade ju kommenterat min maskros också.
  5. Jag måste fråga dig, som har koll på det mesta… Jag har ju bokat steriliseringstid till Saga nästa vecka, men då hon bara är 6 månader och nu har lugnat ned sig tänkte jag att man kanske kunde vänta lite – tills hon växer på sig lite… kanske om en månad till. Vad tror du? Ett ställe som jag ringde till sa att katten kunde ”stanna i utvecklingen och se kattungeaktig ut” om man steriliserade för tidigt… Så himla svårt! Jag tror inte att hon börjat löpa ännu faktiskt.
    Kram!

  6. Alltså.. jag har en fråga om bildutmaningen… (förstod att den skulle hamna hos mig, förr eller senare…) Eller, fråga och fråga.. snarare fundering.

    Vilken bildmapp??? :smile: :shock: Jag har typ 10 olika bildmappar… Jag sorterar fotona direkt dom landar i datorn… det finns ”för framkallning”, ”framkallade” ”brända”, ”att sparas”, ”pyssel”, ”gula huset”…. and so on… haha… och alla ligger under själva bildmappen! (jag kanske är lite för noga, vad vet jag..men jag vill veta var jag har mina foton och framförallt – vilka som inte är framkallade utan ligger på vänt!. )

    Så nu måste jag ju ta mig en funderare VILKEN mapp jag ska välja min sjätte bild från??? haha… vilket problem va?

    OK av alla bildmappar du har ta den 6e mappen och ligger det mappar i den så blir det den 6e mappen tills du kommer ner till bilder och där blir det den 5e bilden ;-) SÅ får vi hoppas att det inte är dina och Us privata bilder ;-)
  7. Jag ljög.. det var visst 17 mappar MED foton.. och några tomma som väntar på foton! Jösses

    Så det är bara att hitta den 6e bland de 17 ;-)
    .
  8. Snyggt – jag är inne i en limgerön period och är gravt beroende av den färgen som jag tycker gör en glad och är ett tidigt vårtecken! :grin:

    Ja grönt har alltid varit min favofärg även om limegrönt kanske är en färg jag är mer försiktig med.
    Men precis som du säger så blir man gladar av den så det var bara att shoppa! För vår i badrummet kan man väl få ha?

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>