På senaste tiden har jag upplevt mer och mer att folk är idioter. Först tänkte jag att jag nog är överkänslig och kinkig, jag menar det kan man ju bli så där en gång i månaden men ack nej det visar sig mer och mer att det bara är jag och några andra få som faktiskt har lite vett.
På väg hem från jobbet här om veckan kom en kille gående emot mig med blicken riktad rakt fram då jag var på väg till pendeln. Gången är faktiskt rätt bred och det var lite folk, de flesta hade nog semester fortfarande. Så såg jag hur han vek fram sin axel och liksom siktade på min. Sen small det. Jag stönade till för mig själv och undrade om slyngan kanske tolkas för markör för amerikansk fotbollsträning? Eller kanske visar den att det är en massageknöl och inte en axel. För morgonen dagen därpå satt jag bredvid en kärring som tydligen tolkade det så. Hon lutade sig fram och tryckte bak sin axel mot min och började göra cirkel rörelser rullandes på sina axlar. Åter igen stönade jag till av smärta men tror du hon brydde sig? Nej jag fick snällt hoppa över till ett annat säte på andra sidan gången. Hårdnackat vägrade hon se åt mitt håll. Själv hade hon tomt på andra sidan bredvid sig.
Fan vad människor är konstiga.
Uppdatering:
Det fanns så klart massor med andra i vagnen. M undrade varför jag satte mig bredvid kärringen, så jag tänkte att det kanske behövde förtydligas. Jag har bara inte ritat ut de andra.

Jisses, stryk sku de va!!!!!!!
Imponerande!
Låter inte klokt! Stackars dig!
Ju äldre man blir desto mer blir det som du säger. Alla andra verkar så konstiga. Med några få undantag som man får vara rädd om
Jag som är så stolt över Stockholm.
Jösses… vilka miffon (som vi skulle sagt… vet inte om det är nåt vedertaget ord, men hos oss används det flitigt på just såna… miffon!) Dom kunde väl åt minstone ha siktat på din friska axel. Är det för mycket begärt?
Idiotos! Stupidos!
Jag säger bara så här:
Jävla grabbjävel och satans kärring. Hade jag varit med dig så hade jag gett dem på moppo, ingen får göra mina vänner illla.
Kram Maria
Märkliga beteenden, ja.
Mema kan inte ens JAG äta så jag är mäkta imponerad av dig =)
Men shit vilka människor. Har förvisso lagt märke till den del skumma saker hemma i affären, folk har betett sig rätt korkat, men inte så korkat som du skriver här. Man börjar ju undra…
Det hoppas jag verkligen inte
Haha men du vilka idioter det finns och det finns MÅNGA ev dem också, FÖR många!
Sv: Det är nog tyvärr min dator som strular. Så sims-spelande får ligga på is. Håller med dig om det där med 2.an. Man spelar om och vet vad som komma skall typ. Vill också kunna spela.
Bara sambon som spelat mer eller mindre.
Jag håller koll på hur det går för honom.
haha.. han sa precis så igår… föst påpekade han att han älskar mamma lite mer än pappa.. sen hade han en förklaring.
Om jag hade varit en flicka hade jag älskat pappa mer, men nu är jag en pojke och då älskar jag mamma mer…
Så det hade han tydligen ”räknat ut” själv
Tror inte att det är för att de är stockholmare – knäppisar finns överallt!
Haha…nej han erkände istället att han älskade sin mamma mer när han var liten…(eller älskar kanske… båda föräldarna lever ju!)
Konstiga människor det finns. Är du på bättringsväg annars?
Vi hittade en All inclusive för 8.500:- för 2 idag. Vi ska ju ändå bara lata oss
Vad vill du göra med håret då? Något radikalt eller bara klippa lite?
Sov gott. Kram på dig
Håret avhandlades för några inlägg sedan